Różne rzeczy widziałem w swoim domu. Zautomatyzowałem sobie światła, rolety, ogrzewanie i od dłuższego czasu chciałem  zautomatyzować juga zamek. Miałem ich kilka, a finalnie w moich drzwiach na stałe osiadł Kunci Pintar Linus. Gdy Yale powiedziało mi, że dośle do niego klawiaturę, stwierdziłem, że ok, ale nie wiem do końca, po co mi ona. A teraz? Codziennie używam mojego Yale Smart Keypad i drugi zamek w drzwiach też musi być od Linus!

Pewnie zastanawiacie się, po co komuś klawiatura do drzwi, jeśli jest to dom prywatny. Gdybyśmy mówili o pensjonacie do wynajęcia, to jasne, ale do naszego domu? I to jeszcze w bloku? W tej recenzji pokażę Wam, że mimo wszystko jest to bardzo sprytne rozwiązanie. Jedyne, co może być nieswoje, to zachowanie sąsiadów, ale moi już dawno przeszli etap zdziwienia 😉

Pad kekunci pintar Yale

Pad kekunci pintar Yale adalah ... Pad kekunci di pintu

Zacznijmy od wyglądu klawiatury od Yale. Bardzo ważne są  jej wymiary. Klawiatura jest bowiem naprawdę niewielka (75 mm x 25 mm), ale stosunkowo gruba (23 mm). W pierwszej chwili, gdy ją zobaczyłem, przestraszyłem się, że będzie się mocno odznaczać od drzwi.

Okazało się jednak, że idealnie się wkomponowała we framugę i wygląda, jakby miała tam być od zawsze. Aż byłem zaskoczony tym, jak dobrze wygląda z moimi aktualnymi drzwiami i jak dobrze się wkomponowała w całość.

Pad kekunci pintar Yale

Klawiatura jest minimalistyczna, to po prostu dziesięć klawiszy oraz klawisz Yale, który potwierdza kombinację lub blokuje drzwi. Przyciski podświetlają się na czerwono, gdy zaczniemy wpisywać kod. Powiem szczerze, że trochę mi brakuje jakiegoś podświetlenia przed pierwszym przyciskiem (np. za pomocą czujnika zbliżeniowego) i dźwięku potwierdzenia, że wcisnęliśmy przycisk. Jak używamy klawiatury codziennie, to się przyzwyczaimy, ale dla osób, które używają jej po raz pierwszy, może to nie być intuicyjne.

Siapa lagi yang memerlukan papan kekunci?

Wbrew pozorom to naprawdę ważne pytanie. Po co jest w sumie taka klawiatura? Jeśli mamy smart zamek, który sam się otwiera i zamyka, to czy faktycznie potrzebujemy tej klawiatury? Gdybym miał przygotować tekst tylko w oparciu o materiały pozyskane w Internecie, powiedziałbym Wam, że to ewentualny dodatek dla osób, które chcą wynajmować mieszkania. Ale to nieprawda. Używam tej klawiatury bez przerwy.

Zacznę więc od mniej sztampowych przypadków użycia, które są jak najbardziej życiowe. Po pierwsze, często wychodzę z mieszkania na krótkie wyjścia. Do skrzynki, do garażu albo do piekarni. Nie wychodzę poza okręg zamieszkania i zdarza mi się wtedy zostawić telefon w domu. Gdy wychodzę po minucie, drzwi automatycznie się zatrzaskują.

Pad kekunci pintar Yale

Gdybym nie miał telefonu, to zakwitnąłbym pod drzwiami albo dzwonił dzwonkiem. dopóki żona nie otworzyłaby mi drzwi. Dzięki klawiaturze i mojemu personalnemu kodowi mogę szybko otworzyć drzwi. I to się idealnie dopełnia. Jeśli wracam z dłuższej podróży i podchodzę do drzwi, wtedy za pomocą Bluetooth otwierają się samoczynnie. A gdy wyskoczę do skrzynki na listy i wrócę, wtedy wpisuję kod.

Contoh lain ialah One Touch, iaitu mengunci pintu dengan butang Yale. Saya hanya tekan butang dan kunci kunci. Saya hanya perlu memikirkan cara menyambungkan One Touch ke pemandangan HomeKit. Malangnya, Yale belum menambahkan sokongan untuk jalan pintas, jadi tidak semudah itu. Walaupun begitu, ia hanya berfungsi.

Pad pintar Yale untuk Disewa dan Keluarga

Sekarang mari kita beralih ke kes penggunaan biasa yang kunci ini dibuat. Papan Kekunci Pintar Yale menyambung ke kunci kami menggunakan Aplikasi Akses Yale. Di sinilah kita memasangkannya dan kita dapat mengawalnya. Memasangkannya dengan aplikasi membolehkan kita banyak fungsi.

Po pierwsze, możemy generować kody gości. W ten sposób możemy wpuścić osobę do naszego mieszkania jednorazowo albo wygenerować kod, który będzie działać przez określoną liczbę dni. Yale ma nawet integrację z AirBnb, więc jeśli wynajmujecie w ten sposób swoje mieszkanie, to naprawdę warto się nad tym zastanowić.

Kelebihannya ialah menghasilkan kod untuk setiap pemilik pangsapuri. Dengan cara ini, saya mempunyai milik saya, yang mudah saya ingat, dan Magda mempunyai miliknya. Dan terima kasih kepada pilihan pemberitahuan, saya tahu bila dia memasuki apartmen, dan dia tahu bila saya masuk.

Ia hanya berfungsi

Ta niewielka klawiatura stała się dla mnie rozwiązaniem, które muszę mieć i przez nią drugi zamek w drzwiach to również musi być Yale. Yale Smart Keypad to idealne rozwinięcie smart zamka Yale! Wszystkie obawy związane z tym, że zapomnimy nasz telefon po wyjściu z domu znikają wraz zamontowaniem tej małej klawiatury w drzwiach. A fakt, że pasuje ona idealnie do moich drzwi, tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że nareszcie znalazłem rozwiązanie idealne.


Sepenuhnya gila tentang pintar. Sekiranya sesuatu yang baru muncul, ia mesti diserahkan dan diuji. Dia suka penyelesaian yang bekerja, dan membenci alat yang tidak berguna. Impiannya adalah untuk membina portal pintar terbaik di Poland (dan kemudian di dunia dan Mars di 2025).

Kumpulan Poland Smart Home oleh SmartMe

Kumpulan Poland Xiaomi oleh SmartMe

Promosi SmartMe

Jawatan berkaitan